CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Gençlere Değişim Mesajı

Kılıçdaroğlu: Sandıktan değişim mesajı çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından gençlere bir mesaj verdi. Kılıçdaroğlu, “Sevgili gençler, ilk tur bitti. Sandıktan değişim mesajı çıktı. Değişim isteyenler artık bu ülkede istemeyenlerden daha fazla. Ancak şurası da net, bu kadar ceberut bir iktidardan kurtulmak için çok daha fazla mücadele etmesi gereken taraf da biziz. Genç arkadaşlarımın mesajını aldım. Başım üstüne. Onların kaygılarını gidereceğim ama onların da beni duymasını istiyorum” diye belirtti.

Kılıçdaroğlu, mesajında gençlerin yaşam sevincinin çalındığını vurgulayarak, “Hiçbir şeye yetecek parası olmayan gençler, bir kahve bile düşünmek zorunda kalıyor. Yaşama sevinciniz çalındı. Oysa gençlik kaygısızlıktır. Bunu bir gün bile yaşatmadılar size. Bizler tartışırken, onlar size karşı birleşmiş durumda. Şimdi bir bakalım, günün sonunda elimizde ne var? Dipsiz bir karanlık. Farkında mısınız? Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ayrıca, “Öyle bir noktada ki her şey, domuz bağcılar yüce Meclis’e gönderildi! Kadınları cansız birer eşya gibi sahiplendirmek isteyenlere bütün yolları açtılar. En büyük kazığı da gençlere attılar” ifadeleriyle, ülkedeki siyasi durumla ilgili endişesini dile getirdi.